Mar 03 2016

KRUK trafi do indeksów FTSE Emerging Markets

Decyzją FTSE Russell, spółka KRUK, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, zostanie włączona do indeksów FTSE Small Cap oraz FTSE AllCap (LMS). Indeksy publikowane przez FTSE Russell od 1962 roku są benchmarkiem wykorzystywanym przez wszystkie dziesięć największych banków inwestycyjnych oraz niemal wszystkie największe fundusze inwestycyjne na świecie. Wcześniej, w grudniu 2015 roku spółka została włączona do indeksu MSCI Poland.

– Dołączamy do kolejnych, po MSCI Poland, prestiżowych indeksów publikowanych przez FTSE Russell. Tym samym trafiamy na radary kolejnej grupy inwestorów i stajemy się bardziej widoczni w świecie inwestycji. Te sukcesy idą w ślad za sukcesami naszego biznesu w Europie. W dalszym ciągu chcemy aktywnie rozwijać nasze relacje z inwestorami – w tym roku chcielibyśmy odwiedzić Wielką Brytanię, Niemcy, Austrię, Francję, kraje skandynawskie, Stany Zjednoczone, a także Azję. – mówi Piotr Krupa, prezes KRUK S.A.

KRUK jest notowany na GPW od 10 maja 2011 roku. Cena emisyjna w emisji publicznej wyniosła 39,70 zł. W ofercie wzięli udział inwestorzy z Polski i zagranicy. Na koniec 2015 roku KRUK był 35. spółką na polskiej giełdzie pod względem kapitalizacji, a w grudniu 2015 roku zajął 20. miejsce pod względem płynności wśród wszystkich notowanych spółek.

– Przez cztery lata na giełdzie nasz zysk netto wzrósł już ponad czterokrotnie do poziomu 152 mln zł w całym 2014 roku i 160 mln zł po trzech kwartałach 2015 roku. Już 6 marca opublikujemy wyniki za cały 2015 rok, który był dla nas bardzo pracowity pod kątem realizacji strategii na lata 2015-2019. – dodaje Piotr Krupa.