KRUK chce przejąć spółkę i rozwinąć biznes inkaso we Włoszech
KRUK otrzymał informację o przyjęciu oferty wiążącej nabycia 51% procent udziałów w spółce działającej na rynku inkaso we Włoszech. Zapisy oferty zakładają docelowe posiadanie 100% udziałów w spółce w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Transakcja przyśpieszy rozwój KRUKa w atrakcyjnym segmencie zarządzania wierzytelnościami na zlecenie we Włoszech, szacowanym na około 700-800 mln euro przychodów rocznie.
– Przed nami kolejne wyzwanie. Konsekwentnie realizujemy założenia naszej strategii na lata 2015-2019 i rozwijamy kolejne obszary działalności. W 2016 roku przejęliśmy spółkę Credit Base- organizację z silnymi kompetencjami w zakresie nabywania portfeli wierzytelności. Dziś przygotowujemy się do kolejnej transakcji – przejęcia podmiotu działającego na rynku zarządzania wierzytelnościami na zlecenie. Poprzez nabycie tej organizacji chcemy przyspieszyć oferowanie usług inkaso do naszych partnerów biznesowych we Włoszech. Widzimy silny potencjał do rozwoju biznesu wynikający z połączenia tej już efektywnie działającej organizacji, naszych dobrych relacji z bankami na rynku włoskim oraz międzynarodowego doświadczenia Grupy KRUK. Biznesy zakupów wierzytelności i inkaso stworzą dwie niezależne organizacje, wspierające się wzajemnie wiedzą i kompetencjami w zakresie zarządzania wierzytelnościami. Nasze doświadczenia w zakresie synergii tych linii biznesowych są jednoznacznie pozytywne. W Polsce jesteśmy liderem na obu tych rynkach – mówi Piotr Krupa, prezes KRUK S.A.
Spółka działa na rynku inkaso we Włoszech od 1994 roku. W 2017 roku osiągnęła 3,1 mln euro przychodów. Zatrudnia 68 osób i posiada obecnie ponad 80 partnerów biznesowych z najważniejszych sektorów – bankowego, pożyczkowego, telekomunikacyjnego, e-commerce i innych.
– Rynek zarządzania wierzytelnościami na zlecenie we Włoszech jest konkurencyjny, ale odbieramy jasne sygnały od banków i innych partnerów o potrzebie wprowadzenia nowej jakości na rynek. Jestem przekonany, że KRUK jest w stanie ją dostarczyć, bazując na dobrych doświadczeniach z innych rynków. Na bilansach włoskich banków wciąż pozostaje 175 mld euro wierzytelności nieregularnych. Podejmiemy to wyzwanie – dodaje Piotr Krupa.