Sep 23 2015

Kruk zwycięzcą CEE Capital Markets Awards w kategorii Top Performing

KRUK S.A. został zwycięzcą pierwszej edycji CEE Capital Markets Awards w kategorii „Top Performing”. Konkurs ten ma na celu wyróżnienie najlepszych przedsiębiorstw za ich wkład w rozwój rynków kapitałowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Konkurs CEE Capital Markets Awards powstał, aby zwrócić uwagę globalnych inwestorów na dynamicznie rozwijające się spółki z Europy Środkowo-Wschodniej. Ma też zachęcić ich do inwestowania w najbardziej perspektywiczne przedsiębiorstwa z tego rejonu. Celem konkursu jest nagrodzenie i wyróżnienie najlepszych przedsiębiorców i menadżerów za budowanie oraz rozwijanie firm, które dziś osiągają niekwestionowane sukcesy. Wiele z nagrodzonych przedsiębiorstw zostało wyróżnionych za wprowadzenie innowacyjnych i efektywnych modeli biznesowych, które tradycyjny biznes zostawiły w tyle.

To wielka radość znaleźć się w tak znamienitym gronie laureatów i zostać docenionym za pomysł na ten biznes, który jeszcze kilka lat temu inwestorom wydawał się zaskakujący i nieoczywisty – mówi Piotr Krupa, prezes zarządu KRUK S.A.

Wykonaliśmy ogromną pracę, zmieniając cały rynek i pokazując, że proces spłaty zadłużenia może być rozwiązaniem typu „win-win”. Nasza strategia pro-ugodowa, czyli umożliwienie klientom uregulowania zadłużenia w ratach możliwych dla nich do spłaty, okazała się skutecznym modelem biznesowym. Dzisiaj możemy się pochwalić silnym rokrocznym wzrostem, który potwierdza, że nasi klienci chętnie korzystają z tego rozwiązania i doceniają takie podejście „z ludzką twarzą”. Zwłaszcza, że dotyczy ono przecież trudnego tematu zadłużenia – dodaje Krupa.

KRUK S.A. został wyłoniony do grona zwycięzców konkursu spośród 126 podmiotów z Polski, Rumunii, Ukrainy, Węgier, Czech, Litwy, Estonii, Bułgarii Austrii, Niemiec, Słowenii, a nawet z Chin. Do ścisłego finału wybrano 83 podmioty, które konkurowały w trzech kategoriach: Spółki, Inwestorzy oraz Usługodawcy. Konkurs CEE Capital Markets Awards organizowany jest przez EquitiesPoland.pl i BiznesPolska.pl.

KRUK jest liderem rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Centralnej. Poza Polską spółka jest obecna w Rumunii, Czechach oraz na Słowacji, a niedawno weszła również na rynek niemiecki. Jej celem jest bycie jedną z trzech największych w Europie firm zarządzających wierzytelnościami. KRUK S.A. chce się również rozwijać na innych rynkach m.in. włoskim czy hiszpańskim.