Apr 19 2016

KRUK wygrał przetarg na pierwszy portfel w Hiszpanii

Grupa KRUK, zarządzająca wierzytelnościami w Europie, wygrała przetarg na zakup portfela wierzytelności od hiszpańskiego banku BIGBANK AS Consumer Finance. Wartość nominalna portfela wynosi 3 mln euro, czyli około 13 mln złotych.

– Pierwszy wygrany przetarg w Hiszpanii nie jest spektakularny pod względem wartości nominalnej, ale i tak stanowi bardzo ważny krok Grupy KRUK – otwiera nam drogę do rozwoju na jednym z największych w Europie rynków wierzytelności. Chcemy sukcesywnie zwiększać inwestycje na tym rynku – mówi Piotr Krupa, prezes zarządu KRUK S.A.

W ubiegłym roku KRUK założył spółkę w Hiszpanii, KRUK España S.L. z siedzibą w Madrycie. Przedmiotem działalności KRUK España S.L. jest zarządzanie wierzytelnościami na zlecenie oraz własnymi, nabytymi przez Grupę, na terenie Hiszpanii.

– Pozyskujemy kolejnych partnerów i obecnie bierzemy udział w kilku dużo większych przetargach na zakupy portfeli.Podobnie jak w przypadku rynku włoskiego, również w Hiszpanii transakcję przeprowadzamy z udziałem doświadczonych graczy z rynku lokalnego. Nie wykluczamy współpracy z lokalnymi partnerami przy obsłudze pierwszych portfeli na rynku hiszpańskim – mówi Piotr Krupa

Zamknięcie transakcji będzie oznaczać, że Grupa KRUK nabywa portfele już na siedmiu rynkach Europy, w tym w Polsce, w Rumunii, w Czechach, na Słowacji, w Niemczech, we Włoszech oraz w Hiszpanii.