Dec 02 2016

Inwestorzy wyczerpali pulę obligacji KRUKa już w pierwszym dniu oferty

Grupa KRUK, lider na rynku zarządzania wierzytelnościami, z sukcesem zamyka pierwszą ofertę w ramach IV Programu Obligacji Publicznych. KRUK uplasował obligacje o wartości przekraczającej 40 milionów złotych w ciągu pierwszego dnia zapisów. Oferta potrwa jeszcze do końca piątku, 2 grudnia.

Wyczerpanie puli obligacji w ciągu kilkunastu godzin od uruchomienia oferty potwierdza wysoką pozycję marki KRUK wśród inwestorów indywidualnych. Dziękujemy im za zaufanie, jakim obdarzają naszą firmę. Środki pozyskane z emisji przeznaczymy na kolejne inwestycje i dalszą ekspansję KRUKa na siedmiu rynkach Europy – powiedział Piotr Krupa, prezes KRUK S.A.

Ze względu na to, że KRUK zdecydował się na prowadzenie zapisów do wyczerpania puli dostępnych obligacji, oferta będzie aktualna tylko do końca piątku, 2 grudnia. Wszystkie złożone zapisy w dniach 1 i 2 grudnia zostaną proporcjonalnie zredukowane.

Oferta obejmuje 400 tysięcy obligacji serii AF1 przy cenie emisyjnej i wartości nominalnej 100 zł każda. Inwestorzy mogą składać zapisy już od 100 zł. Zmienne szacowane oprocentowanie w pierwszym okresie odsetkowym wynosi 4,88 proc.* w skali roku (WIBOR 3M powiększony o marżę 3,15 p.p.). To pierwsza oferta obligacji w ramach IV Programy Obligacji Publicznych, w ramach którego KRUK może wyemitować w sumie do 500 milionów złotych.